HAKKIMIZDA


Dijital bir sivil toplum platformu olarak faaliyetlerini sürdürecek Solarbaba, 1996 yılından beri Türkiye’de başta güneş enerjisi olmak üzere, temiz enerji kaynaklarının tanıtılması ve iklim krizinin önlenmesi için çalışıyor.

Global ve yerel çok sayıda kurumsal şirket tarafından desteklenen Solarbaba, aylık 1 milyon+ okunma oranı ve geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile yoluna devam ediyor.

Güneşli Bir Gelecek, Güneş Enerjisiyle Gelecek.

SOLARBABA GÜNDEMİ


 

SOSYAL MEDYA YILLIK GÖRÜNTÜLENME (2021)

6.630.000

4.252.000

3.030.000

2.342.000

VİZYONUMUZ


Solarbaba, sektörün tüm paydaşları için çok boyutlu ve dinamik bir sektörel medya ajansı ve iletişim aracıdır. Modern dünyanın tüm iletişim kanallarını en aktif şekilde kullanır, kullanmaya teşvik eder.
Solarbaba, sektörün tüm sorunlarını tarafsız, bağımsız ve korkusuz bir şekilde gündeme taşır ve konunun uzmanlarına da danışarak, çözüm alternatifleri üretir, bunları paylaşır. Uygulanıp uygulanmadığını takip eder.
Solarbaba, üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlarına özel bir önem verir, onları güneş enerjisi sektörüne hazırlar, onlarla birlikte ile ortak projeler üretmeye çalışır. Tüm faaliyetlerinde öğrencilere destek verir.
Solarbaba, sinerjinin önemine ve gücüne inanır, birçok farklı sivil toplum örgütü, kamu, şirket ve şahıs ile ortak çalışma yapar, etkinlik-dergi gibi ortak ürün ve servis üretir.
Solarbaba, temiz enerji konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına destek olması için birçok sosyal proje ve aktiviteyi kurgular, yönetir ve uygular.
Solarbaba, yerli teknoloji üretimi için sürdürülebilir ve tahmin edilebilir büyüklükte bir pazarın oluşmasının şart olduğunu bilir ve sektöre kurumsal, sermaye yapısı güçlü ve faaliyet alanı uyumlu firmaların yatırım yapmasını teşvik eder.
Solarbaba, güneş enerjisinin en demokratik enerji kaynağı olduğunu bilir, bu konuya ilgi duyan ve iyi niyetle bilgi almak isteyen şahıs ve kurumlar arasında din-dil-kültür-parti vs. hiçbir ayrım yapmaz.
Solarbaba, her bireyi potansiyel bir temiz enerjisi kullanıcısı ve destekçisi olarak görür, çok büyük güneş santralleri de, güneş enerjili bir anahtarlık da ilgi alanı içindedir. Farklı bilgi seviyelerine sahip kişilerin dikkatini çekecek ürün ve haberleri paylaşmaya özen gösterir.
Solarbaba, sektörün kötü niyetli kişi ve kurumlarına karşı son derece mesafeli, sektörün gelişimini hedefleyen, elini taşın altına sokan tüm kişi ve kurumlara karşı son derece yakındır. İyi niyetli olmayanlara karşı tavrını net ve şeffaf olarak gösterir.
Solarbaba, temiz enerji kullanımını, yerli, temiz ve ucuz enerji üretimi, istihdam yaratılması, katma değerli teknoloji geliştirilmesi ve bağımsız bir ülke olabilmek için elzem görür.